افزایش طول عمر باتری لپ تاپ ایسوس

5 راهکار اساسی و مهم برای افزایش طول عمر باتری لپ تاپ ایسوس وجود دارد که در این مطلب قصد داریم به صورت کامل این موارد را مورد بررسی قرار دهیم تا اگر باتری لپ‌تاپ شما دچار مشکل شده است و یا لپ تاپ خود را به تازگی خریداری کرده اید، با رعایت این فاکتور ها شاهد حفظ کیفیت و راندمان باتری خود در مدت زمان طولانی باشید.

 

مهمترین راهکار افزایش طول عمر باتری لپ تاپ ایسوس

اولین و شاید مهمترین راهکاری که برای افزایش طول عمر باتری لپ تاپ ایسوس باید در نظر داشته باشید این است که از شارژر اصلی و اورجینال خود لپتاپ استفاده نمایید.

زمانی که یک لپ تاپ تولید می شود متناسب با ولتاژ و مقدار شدت آمپری که برای شارژ کردن روشنایی تحصن رفتار لازم است یک باتری و آداپتور نیز برای آن در نظر گرفته می شود.

شارژر و آداپتور لپ تاپ های ایسوس معمولاً برای هر مدل یک تا بوده و با مدلهای دیگر تفاوت هایی دارد.

به همین دلیل توصیه می شود اگر از لپ تاپ ایسوس استفاده می کنید و دوستان و آشنایان شما نیز از مدل های دیگر این برند استفاده می کنند به هیچ عنوان از شارژر و آداپتور لپ تاپ را برای شارژ کردن لپ تاپ خود استفاده نکنید.

این موضوع در کوتاه مدت باعث می شود تا راندمان شارژ کردن لپ تاپ شما پایین بیاید اما در زمان کمتری را بتوانید از آن استفاده کنیم و در بلند مدت باعث آسیب دیدن باتری می شود به گونه ای که ممکن است پس از مدت زمان مشخصی باتری شما به طور کامل کارایی خود را از دست بدهد و نیاز به تعویض باتری لپ تاپ ایسوس داشته باشید.

 

افزایش طول عمر باتری لپ تاپ ایسوس

 

در صورتی که باتری لپ تاپ ایسوس شما به صورت کامل خراب شده است و قصد تعویض آن را دارید می توانید از خدمات نمایندگی ایسوس که لوازم جانبی اصلی و اورجینال ایسوس را با گارانتی معتبر و با پایین ترین قیمت به شما ارائه می کند استفاده نمایید.

اگر از گزینه تعویض باتری به جای باتری خراب شده لپ تاپ خود استفاده کردید باز هم سعی کنید از شارژر اصلی و اورجینال لپ تاپ  ایسوس خود استفاده کنید. در صورت خرابی شارژر آداپتور نیز می‌توانید از نمایندگی ایسوس برای تهیه شارژر آداپتور اصلی و اورجینال با گارانتی کاملا معتبر کمک بگیرید.

 

لپ تاپ خود را دائماً به برق متصل نکنید

یکی دیگر از عوامل مهمی که باعث افزایش طول عمر باطری لپ تاپ ایسوس می‌شود این است که به صورت دائمی لپ تاپ خود را در حین استفاده به جریان برق متصل نکنید.

هرچند شما از باتری و شارژر اصلی و اورجینال استفاده می کنید اما به خصوص در لپ تاپ های قدیمی بعد از مدتی که به صورت مداوم لپ تاپ خود را به شارژر و برق متصل می کنید مشکلات مختلفی برای کاهش راندمان باتری با وجود اقدامات زمان کمتری را می‌تواند برای شارژ کامل لپ تاپ شما صرف نماید.

در صورتی که قصد دارد از لپ‌تاپ خود به بهترین شکل ممکن استفاده کنید سعی کنید زمانی که با تری آن به ۱۰۰ درصد رسید تا زمانی که باتری نیاز مجدد به شارژ داشته باشد جریان برق را از لپ تاپ جدا کنید.

 

افزایش طول عمر باتری لپ تاپ ایسوس

 

نکته مهم دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که حتماً از جریان برق خانگی و معمولی برای شارژ لپ تاپ و باتری خود استفاده کنید که کمترین صدمه و آسیب را به شارژر و آداپتور و همچنین باتری لپ تاپ شما می رساند.

 

کاهش نور صفحه نمایش و استفاده از پس زمینه های مناسب

زمانی که شما به صورت مداوم و در مدت زمان کوتاهی باتری لپ تاپ ایسوس را شارژ کنید شاهد کاهش راندمان آن پس از مدت کوتاهی خواهیم بود و شما را برای تعمیر باتری لپ تاپ ایسوس و یا تعویض آن به مراکز مختلف خواهد بود.

برای اینکه بتوانید از این مشکلات جلوگیری کنید و باعث افزایش طول عمر باتری لپ تاپ ایسوس شوید سعی کنید تمام این قسمت های نرم افزاری که برای کاهش انرژی در نظر گرفته شده است را فعال نمایید تا انرژی و میزان باتری مصرف شده لپ تاپ کاهش پیدا کند و شما نیاز نداشته باشید که به صورت دائمی آن را به برق متصل کنید یا مدت زمان کوتاهی برای هر دوره شارژ مصرف کنید.

علاوه بر تنظیمات نرم افزاری برای کاهش نور صفحه نمایش شما می توانید با استفاده از پس زمینه های مشکی و تیره هم جلوی آسیب دیدگی به چشم خود را بگیرید و هم اینکه باعث شوید تا نیاز به بالا بردن  نور صفحه نمایش نداشته باشد و همین موضوع می‌تواند باعث کاهش مصرف انرژی باتری و در نتیجه افزایش طول عمر باتری لپ تاپ ایسوس شود.

 

افزایش طول عمر باتری لپ تاپ ایسوس با خاموش کردن آن

یکی دیگر از دلایل مهمی که در هنگام بررسی مشکلات باتری لپ تاپ های مختلفی که به قسمت تعمیر لپ تاپ ایسوس آورده می شود با آن روبرو شدیم این است که کاربران به طور دائم لپ تاپ خود را در حالت استراحت یا sleep قرار می دهند و همین موضوع باعث می‌شود تا باتری لپ تاپ پس از مدت زمان طولانی نمره اولیه خود را از دست بدهد و با کاهش راندمان روبرو شود.

زمان این مشکل جدی تر می شود که شما مدت زمان طولانی لپ تاپ را در این حالت قرار دهید و به سراغ آن نروید.

برای جلوگیری از این کار و افزایش طول عمر باتری لپ تاپ ایسوس در این حالت بهتر است در صورتی که قرار است مدت طولانی از لپ تاپ خود استفاده نکنید از آن را به طور کامل خاموش نمایید.

افزایش طول عمر باتری لپ تاپ ایسوس

 

 

استفاده از باتری اصلی و اورجینال

در کنار این موارد در صورتی که باتری لپ تاپ خود را تعویض کرده اید حتما از باتری اصلی و اورجینال استفاده کنید که باعث افزایش طول عمر باتری لپ تاپ ایسوس می شود و البته مشکلاتی که برای استفاده از باطری های فیک دارید را دیگر نخواهید داشت.

اگر از باتری فیک و غیر اصل برای لپ تاپ خود استفاده می کنید حتماً این موضوع را بدانید که در مدت زمان کمی راندمان باتری شما پایین آمده و حتی پس از مدت کوتاهی ممکن است علاوه بر باد باعث صدمه دیدن دیگر بخش های سخت افزاری دستگاه نیز شود.

تیم فنی و تخصصی نمایندگی ایسوس علاوه بر تعمیر سخت افزاری و نرم افزاری تمامی مدل های مختلف لپ تاپ برند عملیات تعویض باتری لپ تاپ های ایسوس را نیز در سریعترین زمان ممکن برای شما انجام می دهد.

مطالب اخیر

No Comments

پیام بگذارید

Call Now Buttonبا ما تماس بگیرید